Енергетика України

Енергетика України – унікальна галузь, на її плечах тримається все життя країни. Працюють підприємства, видобувається нафта і газ, тепло та ясно в школах та дитячих садках, а у вікнах будинків горить світло.

В Україні одночасно з розвитком оптового ринку електричної енергії створена система державного регулювання діяльності суб’єктів електроенергетики з використанням механізмів ліцензування, регулювання діяльності природних монополістів, контролю тарифів і процесів ціноутворення на оптовому та роздрібному ринках електричної енергії.

В даний час на оптовому ринку електричної енергії, України реалізована модель «єдиного покупця», закріплена на законодавчому рівні і передбачаюча існування до 01.07.2019 оптового постачальника, який зобов'язаний купувати і продавати електричну енергію в межах оптового ринку на основі двосторонніх договорів купівлі - продажу з іншими суб'єктами ринку.

До цих суб'єктів відносяться, зокрема, виробники електричної енергії і енергопостачальні компанії, які поставляють електричну енергію безпосередньо споживачам за регульованим тарифом НКРЕКП, так звані постачальники універсальної послуги та постачальник останньої надії, і нарешті незалежні постачальники, тарифи на постачання електроенергії для яких не регулюються державою.

Енергетична компанія «Укренергоекспорт» є членом оптового ринку електроенергії України і на підставі ліцензії з постачання електроенергії споживачу згідно постанови НКРЕКП від 25.09.2018 №1092 здійснює постачання електроенергії за нерегульованим тарифом по всій території Українита в зарубіжні країни, пов'язані з енергосистемою України трансграничними ЛЕП, по яких здійснюється експорт електроенергії.