октября 2021

Зразковість Німеччини у всьому, окрім ядерної енергетики

На міжнародному рівні німецька енергетична політика останнім часом не мала доброї репутації. Але завдяки гарячим дебатам щодо клімату ситуація змінюється. За даними експертного опитування, країни зараз більш позитивно сприймають місцеві зусилля Німеччини. Однак ніхто не хоче «копіювати» заборону ядерної енергетики.

Расколет ли Россия замерзшую без газа Европу?

ИСТОЧНИК: Ридус

По мнению авторов Bloomberg Ванессы Дезем и Рэчелл Морисон, вполне вероятен и более экстремальный сценарий, когда, стремясь не допустить кризиса у себя дома, европейские страны остановят потоки друг друга. Результатом может стать политический и экономический кризис.

Напруженість зростає

Джерело: faz.net
Брюссель не витримує напруги дебатів останніх тижнів щодо цін на енергоносії. Найближчому саміту ЄС загрожує конфлікт щодо ринку електроенергії, майбутнього атомної енергетики та подальшої ролі Росії в енергетичній сфері. 

Як поетапна відмова від вугілля в Китаї, Індії та США може стати успішною

Багато країн продовжують покладатися на вугільну енергетику та розпалюють кліматичну кризу. Три приклади показують, чому настільки важко перестати. Але як із цим впоратися?

Может ли Россия спасти Европу от энергетического кризиса

ИСТОЧНИК: Московский центр Карнеги

Рекордные цены на газ в Европе, которые с начала октября держатся выше $1000 за тысячу кубометров, породили полярные мнения о будущем отношений России и ЕС в энергетике. Одни европейские политики требуют расследовать, не манипулирует ли «Газпром» рынком, специально ограничивая поставки. Другие – призывают Москву как можно скорее нарастить экспорт газа в Европу.

Дорогий газ і дефіцит вугілля: чому Україна знову не готова до зими?

ДЖЕРЕЛО: Радiо Свобода

Ціни на газових ринках Європи залишаються рекордно високими, запаси вугілля на українських ТЕС – рекордно низькими. В паливно-енергетичному секторі накопичуються борги, які державні гравці намагаються компенсувати за допомогою фінансових вливань, реструктуризації або додаткових кредитів коштом платників податків.

Бютікофер: «Вигуки тріумфу» на честь «Північного потоку 2» передчасні

Для партії Зелених завершення будівництва газопроводу «Північний потік -2» не означає, що він запрацює. На її думку, європейське енергетичне законодавство все ще може зупинити проект.