Electric energy

Хто утримуватиме українську ГТС з 2025 року і скільки це коштуватиме?

ДЖЕРЕЛО: Економічна Правда

По-перше, сербська компанія Srbijagas та угорська FGSZ завершили будівництво лінійної частини газопроводу-перемички між двома країнами. Це значить, що Угорщина зможе отримувати російський газ через газопровід "Турецький потік". Постачання газу в Угорщину почнеться 1 жовтня 2021 року.

Коли уже подорожчає електрика, що таке війна з ДТЕК та як "сідає на хвіст" телеканал "Україна". Інтерв'ю з головою енергорегулятора

ДЖЕРЕЛО: Економічна правда

Валерій Тарасюк очолив Нацкомісію з регулювання енергетики восени 2019 року після дострокової відставки Оксани Кривенко.

Процедура заміни глави відомства проходила штатно і навряд чи заслуговувала б окремої уваги, якби не одне "але". Перша особа НКРЕКП змінилася майже синхронно із зміною прізвища президента України.

Ціни на електроенергію рекордно впали: регулятор збирав екстрене засідання. Що відбувається?

ДЖЕРЕЛО: Економічна Правда

Перед вихідними на ринку електроенергії відбувся рекордний обвал цін на електроенергію, який призвів до збитків для учасників ринку. Постраждали і трейдери, і генерація.

Представники енергетичного регулятора звинуватили трейдера Ріната Ахметова в маніпуляціях і тиску на владу з метою добитися необхідних для донецького бізнесмена рішень.

В ЕС призвали НКРЭКУ не запрещать работу трейдеров на рынке электроэнергии

Источник: Лiга Бизнес

Письмо датируется 18 июня 2021 года и касается запроса Министерства энергетики от 8 июня 2021 года к украинскому регулятору о "возможности регуляторного влияния на рынок электроэнергии" в Украине.

Плата за мережі: всупереч здоровому глузду та інтересу споживачів

ДЖЕРЕЛО: Економiчна Правда

Коли у 2015 році приймався закон "Про ринок природного газу", до нього було внесено правку, яка дозволяла використовувати державні мережі за договорами господарського відання тільки суб'єктам господарювання державного сектора економіки. 

ИВАН ПЛАЧКОВ: "ВИЭ — ГЛАВНЫЙ ВИНОВНИК ДИСБАЛАНСА ЭНЕРГОСИСТЕМЫ"

ИСТОЧНИК: ЭнергоБизнес

Иван ПЛАЧКОВ, председатель ОC "Всеукраинская Энергетическая Ассамблея", полагает, что в Украине необходимо создать условия, чтобы завести в энергетику крупный инвестиционный капитал, т.е. провести модернизацию существующих мощностей и строить новые. Возможно тогда Украина станет крупнейшим экспортером электроэнергии в Европу.